Nový ultraľahký stan pre dvoch Sawaj Trek

od autora: | 06.19.2021

Do nášho materiálu pribudol ultraľahký stan pre 2 ľudí. Pozor, dvaja väčší ľudia budú trochu na tesno.

Stan nemá žiadne prúty. Na stavbu je potrebné použiť trekingovú paličku alebo konár alebo je ho možné zavesiť na strom – treba lanko. Stan nie je samonosný – na jeho stavbu je potrebné zahĺbiť kolíky do zeme, t.j. stan nepostavíte na skalách alebo piesku.

Váha stanu je 1,5kg, bez moskytiéry len 1,1 kg. Je veľmi skladný.

Stan je 2-plášťový, takže je zabezpečená dobrá tepelná pohoda a vetranie. Najskôr sa stavia vonkajší plášť, ktorý sa musí ukotviť v 4 rohoch. Potom sa dovnútra zavesí moskytiera, ktorá sa napne v rohoch. Stan má miesto na odloženie batohov.

Stan je vhodný na horské prechody alebo bicyklové výlety.

Pravidlá pre používanie a údržbu

Pred stavbou stanu vždy prehliadnite vybrané miesto a odstráňte ostré predmety, ktoré by mohli stan poškodiť.

Pred zbalením je potrebné stan poriadne vysušiť. Vysušiť treba aj v prípade, že nepršalo ale vnútri skondenzovala vlhkosť.

K stanu sú priložené 2 opravárenské sety ako prvá pomoc pri nečakaných ťažkostiach, napr. ak sa pretrhne látka.

Stan je možné čistiť iba vlažnou vodou, aby nebol porušený záter.

Stan očistite vlažnou vodou a šetrným čistiacim prostriedkom na báze mydla. Nikdy nepoužívajte aviváž ani bieliace či iné agresívne čistiace prípravky.

Na umývanie použite molitanovú špongiu alebo jemnú handru.

Životnosť stanu a podlážky je možné predĺžiť pravidelným ošetrovaním impregnačnými prípravkami, ktoré sú na to určené.

Ako ho postaviť

Pozrite si poriadne dopredu ako stan postaviť, nie je to úplne jednoduché.

Čo urobiť, aby ste mali dobre napnutú moskytiéru, môže sa stať, že vám bude vnútri plandať a zavadzať:

  • Uvoľnite všetky napínacie šnúrky pre tropiko (vrchná zelená časť).
  • Napnite poriadne napínacie šnúrky pre moskytieru (vnútorná šedá časť). Všetko však robte s citom – je to ultraľahký stan a preto materiály sú krehkejšie.
  • Paličku predĺžte čo najviac, viac ako je maximálna dĺžka, stan je pomerne vysoký.
  • Vrch paličky potiahnite smerom ku dverám – čo najviac, koľko vám moskytiera dovolí. Takto paličku zaistite šikmými napínacími šnúrkami tropika pri dverách. Moskytiera plandá práve oproti dverám, pretože palička je šikmo naklonená od dverí.
  • Potom napnite všetky šnúrky na tropiku – najskôr dolné, potom dlhé šikmé. Dlhé šikmé šnúrky môže byť potrebné natiahnuť k samostatným kolíkom, aby sa tropiko neopieralo o moskytieru.

Popis

https://www.huskysk.sk/stany-ultralight-sawaj-trek-zelena#

Stan Sawaj Trek je absolútne najľahší stan z ponuky Husky stanov, primárne vďaka absencii akéhokoľvek prútu. Ten úplne nahradí napríklad treková palica, alebo sa stan dá zavesiť na strom, vďaka upínaciemu oku. Samozrejmosťou je kvalitný materiál, ktorý zaručí odolnosť v každom počasí.

Ide o excelentný produkt, pri ktorom sa výraznej minimalizácie váhy dosiahlo vhodnou kombináciou moderných, odľahčených materiálov a technológiou použitých na konštrukciu. Tým je tiež zaručená vysoká stabilita, odolnosť proti vonkajším vplivom, dobrá priedušnosť a dostatočný komfort. Sawaj Trek je určený pre každého kto si stráži každý gram váhy a ponúkne nocľah až dvom dospelým osobám.

Parametre

Rozmery: (Š × D × V ) 230x230x135
Rozmery: (zbalený stan) 33 × 10 cm
Hmotnosť: min./celková 1,10 kg / 1,50 kg

Konštrukcia: dvojplášt’ový samonosný stan s vnútornou konštrukciou
Vonkajší stan: Polyamid (Nylon) Ripstop, obojstranný silikónový záter 3000mm/cm²
Vnútorný stan: Priedušný Polyamid (Nylon) + sieťová moskytiéra
Podlážka: Polyamid (Nylon), PU záter 10000mm/cm²
Príslušenstvo: duralové odľahčené kolíky (16), opravárenský set (2)

Nosné tyčky: bez prútov
Príslušenstvo: duralové odľahčené kolíky

Materiál

Vnější stan: 20D 210T Nylon, oboustranný silikonový zátěr 3 000 mm/ cm2
Vnitřní stan: Prodyšný Nylon 190T + moskytiéra
Podlážka: 70D 210T Nylon, PU zátěr 10 000 mm/ cm2
konstrukce – bez prutů (lze jej pověsit, nebo využít trekovou hůl jako vzpěru)
počet křížení prutů – 0
kolíky – dural

VNĚJŠÍ STAN: 20D Nylon Ripstop, Silikonizace (zátěr 3 000 mm/cm2)
20D Nylon Ripstop: Velmi lehká a prodyšná syntetická vlákna, která však disponují dostatečnou pevností a pružností. Účinně proto odolávají případnému roztržení. Materiál je také vhodný do mrazů neboť má dobré tepelně izolační vlastnosti. Toto vše je navíc posíleno o RIPSTOP úpravu materiálu. Látka utkaná touto technologií zabraňuje mechanickému poškození a v případě, že k němu dojde, zastaví jeho další samovolné šíření.

Silikonizace (oboustranný zátěr 5 000 mm/cm2): Silikonový zátěr je spolehlivý způsob jak co nejúčinněji a zcela trvale ochránit materiál před pronikáním vlhkosti. Jedná se o odlehčenou, extra silnou impregnaci nejvyšší úrovně, aplikovanou na vnější plášť stanu. Takto ošetřený materiál má navíc podstatně zvýšenou životnost proti UV záření a zároveň dobré termo-izolační vlastnosti. Může být tedy použit i ve velmi nízkých teplotách.

Oboustranný silikonový zátěr ve spojení s Nylonem a Ripstop úpravou materiálu představuje dnes vůbec nejdokonalejší a nejodlehčenější kombinaci technologií. Nylon je silikonizací chráněn před UV zářením a je plošně absolutně voděodolný. Navíc tato varianta umožňuje použít nejnižší možnou gramáž materiálu.

PODLÁŽKA: 70D 210T Nylon, Polyurethan (zátěr 10 000 mm/cm2)

70D 210T Nylon: Velmi lehký a prodyšný materiál, který však disponuje dostatečnou pevností a pružností. Velice účinně proto odolává proti roztržení či jinému mechanickému poškození. Je také vhodný do mrazu neboť má dobré tepelně izolační vlastnosti.

Polyurethan (zátěr 10 000 mm/cm2): Polyurethanový zátěr představuje trvalou impregnaci, která se nanáší přímo na materiál v různých vrstvách. Tato speciální úprava látky zabraňuje průniku vody. Parametr zátěru určuje výšku vodního sloupce (udávaného v mm/cm2), jinými slovy schopnost materiálu odolávat tlaku vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *