Bicyklový výlet s deťmi z Komárna do Budapešti

od autora: | 08.13.2022

3.8.-7.8.2022. Tu je tip, ako urobiť tento výlet.

Fotky si pozrite tu: Na bicykli do Budapešti – CT – 3.-7.8.2022 – Fotky Google

1. deň

Cesta do Komárna vlakom. Kúpeme sa na pláži za mostom cez Váh pred sútokom s Dunajom. Veľmi teplá a čistá, prúdiaca voda, dlhá pláž.

Obed: Reštaurácia za mostom vpravo pred pumpou, Meat Heads Restaurant – veľmi fajn.

Cesta do Radvane. Ubytovanie v Radvani v chate v chatovej oblasti.: Cozy 2 – bedroom house close to the river Danube, Radvaň nad Dunajom – Updated 2022 Prices (booking.com), 10 eur, veľmi fajn, za cintorínom doľava na lesnú cestu a hneď doprava. V Radvani sú dve reštaurácie. Čárda na opačnej strane cesty ako je Dunaj je vraj lepšia. Je tu obchod.

2. deň

Kúpeme sa hneď na začiatku Kravian pri tabuli, ale treba odbočiť k Dunaju ešte skôr v lese, vyzerá to tam krajšie. Veľmi dobré.

Kúpeme sa pred Obidom, tiež veľmi fajn. Slovenský Dunaj má pevné dno, bez bahna a bez kameňov.

V Obide je krčma. Na ceste z Komárna do Štúrova sa dá ubytovať hlavne v Patinciach a Radvani nad Váhom, najesť na cykloceste sa dá v Radvani.

Cyklocesta je asfaltová, len pred Obidom sa ide zopár kilometrov po spevnenom chodníčku na hrádzi. Pred Štúrovom je kúsok po cesta (možno ani nie), aj pred Radvaňou..

V Ostrihome si dávame večeru v Špejz csarde pri Dunaji naspäť proti toku. Veľmi fajn.

Ubytovanie v Ostrihome: Ria Panzió Esztergom – RevNGo.com, 2-posteľové izby s vlastnou kúpeľňou a záchodom. Hneď pod bazilikou. Slabé raňajky. 27€ s raňajkami.

3. deň

Z Ostrihomu ideme do Szobu loďou o 10:00, aby sme sa vyhli rušnej ceste. Ďalej po ľavom brehu veľmi dobrá cyklocesta. Pred Nagymarosom príjemný Retro bufet. Kúpeme sa v Nagymarosi, treba zájsť trochu ďalej po prúde za oficiálnu pláž, je tu vykosené miesto v tŕstí s tieňom a peknou plážou s pieskom.

Obedujeme v Nagymarosi v bufete na pláži.

Ďalej pekná cyklocesta cez lužný les. Kúpeme sa vo Váci – veľmi dlhá, pekná pláž a Dunaj s krásnym silným prúdom. Občerstvenie si dávame v reštaurácii pri ceste vo Váci. Ďalej ide cyklocesta v tieni cez lužný les.

Využívame kompu na začiatku Horány, o 19:30, chodí každú hodinu. Hneď za kompou ideme do reštaurácie, dlho im to trvalo, nie je bohviečo.

Ubytovanie: Horányi Skandináv Nyaraló Szigetmonostor – RevNGo.com, chata, veľmi pekné, až 12 ľudí, 20€.

4. deň

Ideme kúsok na druhú stranu ostrova a kompou sa presúvame do Szentendré. Mesto nás očarí. Treba si pozrieť kostol východného obradu, vnútri je originál vzácnej ikony. Na pláž treba ísť kúsok za mestečko po prúde, je tu oficiálna pláž a športový areál, veľmi fajn.

Cyklocesta po pravom brehu Dunaja do Budapešti je skvelá. Pred Budapešťou je dlhá oficiálna pláž s promenádou a desiatkami bufetov, my sme využili Las Vegans. Cesta do hostelu cez Budapešť je výlučne po cyklochodníku.

Ubytovanie: Baroque Hostel Budapest – RevNGo.com, celkom fajn, klasický hostel, priamo pri veľkom námestí Hősök tere, kde sú parky, vidám park a zoo. 28€ s výdatnými raňajkami.

5. deň

Doobeda prehliadka Budapešti na bicykloch.

Domov ideme osobákmi, aby sme sa pomestili s bicyklami: Z Nyugati Pájaudvár do Ostrihomu, potom Štúrovo – Nové Zámky a Nové Zámky – Bratislava.

Marian Šumšala

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *