Ako chodíme na výlety

od autora: | 03.18.2021

Pozrite si konečné výsledky online prieskumu medzi členmi klubu, ktorí sa uskutočnil v dňoch 12. až 21. februára 2021. Zúčastnilo sa ho 64 Limbáčiek a Limbákov. Z jeho výsledkov vyplýva, že :

 • …absolútna väčšina z nás chodila na krátke výlety počas posledného roka;
 • … tieto krátke výlety sa uskutočnili prevažne v osamelo alebo len v malej skupinke ľudí;
 • … na výletoch sme sa dohodli s inými najmä vďaka telefónu;
 • … absolútna väčšina z nás je spokojná s komunikáciou KST Limbaturist smerom k svojim členom za posledný rok;
 • … so svojím klubom chceme komunikovať najmä e-mailom;
 • … o svoje nápady, námety na aktivity klubu sa podelila v rámci prieskumu polovica z nás;
 • …záujem o vedenie peších výletov v rámci klubu prejavili záujem štyria z desiatich členov klubu, ktorí sa prieskumu zúčastnili.

PODROBNOSTI VIĎ NIŽŠIE:

Q9. Máš nejaké námety, nápady na aktivity, ktoré by mohol KST Limbaturist rozvíjať, poskytovať svojim členom? Prosím, napíš aký/aké?
….k výletomViac VHT a speedhiking a prechodov pohorí; Viac zájazdov na cyklotúry doma aj v zahraničí (ak bude po C19) ; týždňové cyklovýlety do zahraničia; Viac prechodov, vysokohorských aktivít, keď to situácia dovolí; lyžiarske zájazdy; možno v lete by mohli byt po práci dohodnuté krátke pravidelne par hodinové vychádzky spojene s cvičením; krátke splavy – jednodňové, dvojdňové; vytvoriť podskupinu dôchodcov, ktorá môže chodiť na túry aj cez pracovné dni; pre budúcnosť – keď skončí koronakríza – bude dôležité robiť autobusové zájazdy – minimálne jednu viacdňovú cykloakciu a dve jednodňové na jar a na jeseň. V zime zimný zraz, viacdňový výlet na bežkách, viacdňový na snežniciach (málo sa využívajú). Vodná turistika – dva viacdňové splavy, VHT – aspoň jedna viacdňová akcia + jednodňové; viac Ferrati a VHT; viacdenne cyklovýlety ako robil JB; výlety jednodňové po Slovensku a Česku; tipy na výlety nielen do okolia BA okruh 100km by bolo vhodne doplniť; absolvovala som v minulosti s mikroskupinou (4 osoby) 4 dňový Veľká Rača, viem to ponúknuť pre ďalších a aj iné túry; dôsledne 🙂 pokračovať v tradícii každo-vikendových výletov (pešie, cyklo); pokračovať vo všetkých ako doteraz-pešia, cyklo, vodná, bežkárska, snežnicová turistika, pre zdatných aj lezenie; aktivity sú  dobré – niektoré aktivity viac prispôsobiť aj pre starších členov, aby sa ich mohli zúčastniť /pešia turistika a cyklo/; napísať plán výletov v okolí na mesiac s dátumom, miestom a časom štartu. Ľudia by sa mohli prihlasovať online, aby sa predišlo príliš vysokému počtu účastníkov na 1 výlet, ak bude nepriaznivá situácia pokračovať. Ak bude jasná trasa, ani netreba vedúceho, alebo sa určí na štarte; v postcovidovej  znormalizovanej dobe by to mohlo bežať ako bolo zaužívané, s tým že na 1-dńové víkendové akcie by sa nemusel nutne určovať vedúci túry, pokiaľ to nie je nejaká nová trasa; organizovať Cyklo – spojenú so stanovaním do 10 ľudí (piatok po robote vypadnúť, návrat nedeľu podvečer), potom jednodňové cyklo – kombinovanú so železnič.dopravou do 6-8 ľudí s vyštartovaním skoro ráno kvôli miestu na bike vo vagónoch (napr.na Moravu, do Rakúska), a viac vodáckych – je o ne veľký záujem (i jednodňové člnkovanie, trebárs i na Karloveskom ramene, Malom Dunaji,.. spojenú s opekačkou); mohli by sme organizovať viac lyžiarskych zájazdov do zahraničia a cyklotúr; spojiť prírodu s kultúrou (návštevy múzeí, kultúrnych pamiatok….); možno viac výletov na ferraty alebo skialp; skúsiť centrálne ponúknuť turistiku, keby prišlo viacej ľudí, rozdeliť sa.
… ku komunikáciihlavný komunikačný kanál nech zostane mail. Je super že máme facebookovú stránku ako doplnkov – realitou ale je, že ju nemá väčšina členov, podobne ako Whatsup a pod.; teraz v čase individuálnych výletov, umožniť tým čo chcú, posielať cez mail len pre členov KST Limbaturist svoje plánované víkendové výlety. Nie fb, nie web. Ďalej spraviť na webe záložku: “Mohlo by ťa zaujímať:” napríklad niekto chcem ísť stanovať, niekomu sa nečakane podarila zabezpečiť chata s možnosťou turistiky, chcem darovať/predať športovú výstroj/oblečenie…..; aj komunikácia cez Whatsapp; pravidelnosť v informovaní; zdieľanie správ o výletoch, aj individuálnych napr. sucho – blato, sneh na bežky – ľad ap.
… iné veciKurzy používania mapy, kompasu, buzoly a orientácie v teréne; školenia – napr. techniku bežkovania; opekačka by mohla byť 2x do roka, na jar a na jeseň (keď pominie covid). Aj premietanie zo zájazdov aspoň raz do roka; mohli by sa v rámci turistiky robiť aj nejaké napr. čistiace práce v prírode, alebo úpravy/opravy poškodených (zle priechodných) trás: mám na mysli napr. Fialkovú dolinu pri Dev. Novej Vsi, ktorá je tak zanedbaná, že sa ňou už takmer sotva dá prejsť
niečo inémotivovať vedúcich túr finančne. Ku koncu roka odmeniť finančne tých , ktorí mali najviac aktivít v podobe vedenia túr; myslím si že jednotliví členovia by mali byť viac aktívni; čaj o piatej; masáž mladou turistkou

Názor na “Ako chodíme na výlety

 1. Dana Pecnová

  Zdravím všetkých LIMBA turistov.
  Až mi tak zrak prechádza, keď čítam želania, čo všetko by sme mohli robiť v rámci činnosti nášho klubu. Sú to veľmi ambiciózne požiadavky, ibaže to má jednu chybu. V ročných plánoch a pri plánovaní jednodňových výletov v Karpatoch a inde sa ako vedúci a organizátori objavujú stále tí istí snaživci a väčšina sa iba zúčastňuje, tak povediac “vezie sa”. Kde sú ale tí, čo by takéto pekné navrhnuté veci zorganizovali?
  Takže milí turisti, nikto to za nás neurobí. Skúsme každý jeden to svoje vyjadrené želanie aj zrealizovať, inak možno zostane len na papieri a to by bola škoda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *